Genel

Ahşap Sandalyeler Nasıl Üretilir

Ahşap Sandalyeler Nasıl Üretilir websandalye

Ahşap Sandalyeler Nasıl Üretilir

Ahşap Sandalyeler Nasıl Üretilir Ahşap sandalye tek bir ağaç parçasından oyularak veya şekillendirilerek, herhangi bir sandalye gibi üretilir. Bileşenlerin boyutları değişebilse de, temeller aynı kalır. Bu, bir ahşap işçisinin tek bir ahşap sandalye yapması veya bir mağazanın binlerce uyumlu ahşap sandalye üretmesi durumunda geçerlidir.

Sandalye Tasarlamak

Bir sandalye yapılmadan önce, ahşap işçisi onu oturmak için güvenli olacak şekilde tasarlamalıdır. Evdeki ahşap işçisi tipik olarak bir tasarım çizer ve ardından sandalyenin güvenli olduğundan emin olmak için hurda keresteden bir prototip oluşturur. ve kararlı. Büyük mobilya üreticileri, bilgisayar destekli bir çizim programında ahşap sandalyeyi tasarlamak ve çizmek için mühendisler tutar ve ardından bitmiş sandalyeyi üretip test eder. Sandalye güvenli kabul edilene kadar her kusur CAD programında düzeltilir.

Bileşenler

Tüm sandalyelerin üç ortak noktası vardır: bir koltuk, bir sandalye arkası, sandalyenin oturma yeri ve bunları yerden kaldırmak için ayak kısımları ile başlar. Sandalye stilleri farklı görünse de, her biri bu üç parçayı içerir. Sırtı olmayan sandalyeler ahşap tabure olarak kabul edilir. Diğer bileşenler arasında kolçaklar, ayaklıklar ve denge çubukları bulunur. Tek tek parçalar tasarlandıktan sonra, bir sonraki konu kullanılan yapım yöntemleridir.

Hepsini bir araya koy

Sandalyenin stiline bağlı olarak, her bir bileşen ayrı ayrı üretilir. Koltuk oluşturulur ve daha sonra bacaklar ve sırt bağlanır. Kolçaklar gibi ek parçalar daha sonra sandalyeye eklenir. Diğer sandalyeler için bu parçaların her biri ayrı ayrı şekillendirilir ve ardından standart bir sandalyede bir araya getirilir. Döşemeli ve yastıklı sandalyeler, koltuğa dış kaplama takılmadan önce doldurma veya yay ekleme işlemine sahiptir.

Ahşap Sandalyeler Nasıl Üretilir Montajdan sonra

Bitmiş sandalye monte edildikten sonra, üretici ahşaba bir cila uygular. Bu cila, ahşabın güzelliğini ortaya çıkarmak için ahşap lekeleri, boyalar veya sadece yağlar içerebilir. Bazı sandalye kaplamaları, ahşabı dökülmelerden ve çizilmelerden korumak için poliüretan içerir. Sandalyedeki herhangi bir kumaş, aynı koruma için kimyasallarla işlenir.

Tamamlanmış Ürün

Sandalyeler tüm şekil ve boyutlarda gelir. En küçük bebek sandalyesinden büyük boy yatar koltuklara kadar hepsi sandalye yapımının temellerine bağlıdır. Sıkı üretim süreçleri nedeniyle, satın aldığınız herhangi bir ahşap sandalyenin güvenli kabul edilmesi ve nesiller boyu sürmesi gerekir. Uygun bakımla, bugün inşa edilen bir ahşap sandalye, gelecekte kolayca değerli bir antika haline gelebilir.

Back to list

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.