Genel

Alüminyum Sandalye Özellikleri

Alüminyum Sandalye Özellikleri

Alüminyum Sandalye Özellikleri sizlere bahsetmemiz gereken bir konudur. Genellikle kafelerin, restorantların, otellerin, villaların, evlerin teras ve bahçelerinde kullanmaktadır. Bunların yanı sıra havuz ve deniz gibi yoğun sulu , rutubetli ve güneşli yerlerin vazgeçilmez sandalyeleridir. Bu ürünleri kışın zor şartlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dayanıklı olması sebebiyle oldukça fazla sipariş edilmektedir. Alüminyum sandalyeler sıcağa ve soğuğa dayanıklı sandalyelerdir. Bu nedenle yoğun şekilde tercih edilmesi normaldir.

Alüminyum Sandalye Neden Yaygın Kullanılır?

Bu sandalyenin en önemli özelliği yukarıda da bahsettiğim gibi sıcak ve soğuğa dayanmasıdır. Bu özelliği ile dünyada demirden sonra gelmek kaydı ile en çok kullanılan madendir. Alüminyum hava ile teması sonucu oksitlenme olur. Bu okistlenme sonrası matlaşma meydana gelir. Bu sayede ortaya çok aşırı dayanıklı alaşımlar çıkar. Bu alaşımlar işlenebilme özelliğine sahiptir. Üzerine cila ve boya yapılabilir. Ayrıca alüminyum aşınmaya karşı yüsek dirence sahiptir. Uzun ömürlü, bakım ekonomisi düşük, nakliyesi uygun ve kolay, kalitesi düşmeden geri dönüştürülebilir. Bütün bu avantajları, makine, gemi, inşaat ve taşımacılık ve özellikle sandalye sektöründe vazgeçilmez yapmıştır. Sandalye sektöründe şık, dayanıklı, kolay temizlenebilir ve istiflenebilir özelliği ile tercih sebebi olmuştur. Ayrıca son zamanlarda temizliği kolay yapıldığı için AVM restorantlarında kullanımı yayğınlaşmıştır.

Alüminyum Sandalye Temizliği Nasıl Yapılır?

Alüminyum sandalye temizliği oldukça kolaydır. Sandalyenizi sadece nemli bir bez ile rahatlıkla silebilirsiniz. Burada en önemli nokta, çamaşır suyu ve kimyasal temizlik malzemelerini bu sandalyeden uzak tutmanızdır. Sandalyenizi temizledikten sonra kurutmaya özen gösteriniz.

Alüminyum Sandalye Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kendinize iyi bir sandalye satıcısı bulmanızı öneririz. Sonrasında altığınız sandalyenin yerli imalat olmasına dikkat ediniz. Çünkü ithal mallar genellikle geri dönüşüm malı olmaktadır. Yerli üretim mallar ise %100 ham maddeden üretilmektedir. İthal olan mallar genellikle Çin’den gelmektedir. Aslından ayırmanız neredeyse imkansızdır. Bu nedenle güvenilir sandalye alışverişi yapmak için güvenilir satıcılar ile çalışmalısınız. Peki ithal sandalye ile yerli sandalye arasındaki farkları nasıl anlayabilirsiniz?

Bu özelikleri ancak işinde uzman biri ayırt edebilir. Sizlerin en kolay anlayabileceğiniz nokta fiyatına bakmaktan geçer. Fiyat bakımından yerli mallar ithal mallara göre daha kaliteli olduğu gibi daha pahalıdır. İthal mallar ise oldukça ucuz satılmaktadır.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir