Genel

Dış Mekan Sandalye Özellikleri

DIŞ MEKAN ANDALYE ÖZELLİKLERİ

Dış Mekan Sandalye Özellikleri

Dış Mekan Sandalye Özellikleri adlı bloğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz.  Siizlere bu yazımızda dış mekan sandalyelerinin özelliklerinden bahsedeceğiz. Dış mekan sandalyeler dış mekanlarda kullanılan dayanıklı sandalyelerdir. Mekan tasarımları konusunda yıllar geçtikçe ilerlemeler ve gelişmeler yaşanmıştır. Günümüzde mekanlar kapalı bölümlerden açılan kapılar ile bahçelere ve kış bahçelerine çıkmaya başlamaktadır. Bu nedenle dış mekanlarda önemli hale gelmişlerdir. Günlük yaşantımızda stres ile başedebilmek için ferah ortamlara ihtiyaç duyar hale geldik. Bu nedenle dış mekanlar nefes alabilmek için harika mekanlar haline geldiler. Örneğin bir çok evde ve bir çok işyerinde dış mekanlar günümüzde bulunmaktadır.  Bunun yanı sıra bir çok kafe ve restorantta bu tasarımla dış mekanları konseptlerine kattılar. Ancak öte yandan bu mekanlar için tasarım kaçınılmaz hale gelmiştir. Her şeyden önce bu mekanlar için sandalye seçimide öenimli hale gelmiştir.

Açık alanlara kurulan bu mekanlar için özel sandalyeler seçmek gerekmektedir. Bu mekanlar için tik sandalyeler, metal sandalyeler ve rattan sandalyeler tercih edilebilir.

TİK SANDALYELER

Bu sandalyeler her türlü hava koşuluna dayanabilen sandalyelerdir.  Teak ağacından üretilmektedir. Bu ağaç özelliklerinden dolayı ağacın en kıymetlisi ve nadir bulunan ağaçlardandır. Teak ağacı aşırı derecede yoğun dokulu bir ağaçtır. Bozulmaya, eğilmeye, çekmeye ve şişmeye karşı aşırı dayanıklıdır. Bu özellikleri bakımından nadir bir üründür. Tik sandalyelerde bu ağaçtan üretildiği için aşırı derecede dayanıklılık göstermektedir. Görsel ve dekoratif açıdan da naturelliğin en önemli göstergesidir. Bu sandalyeler özellikleri bakımından en ünlü restorant cve kafelerde yerini almaktadır.

METAL SANDALYELER

Metal sandalyeler iskeleti makine ile oluşturulan sandalyelerdir. Ana profil makineye gerekli programı girdikten sonra oluşturulur. Kaliteli metal kullanılarak dayanıklı hale getirilir. Bu nedenle bu sandalyeler yıllarca kullanılan sandalyelerdir. Metal üzerine elektrostatik boya uygulanarak paslanmaz hale getirilir. Sonrasında ise üzerine dökme kalıp sünger kullanılır ve konfor unsuru tamamlanmış olur. Bu işlem sonrası deri yada kumaş döşeme yapılarak metal sandalyeler hazır hale getirilir. Bu sandalyeler yıllarca kullanılacak kaliteli ve dayanıklı sandalyelerdir. Bu nedenle bir çok kafe ve restorantta ve evlerimizin bahçelerinde yerlerini almaktadır.

RATTAN SANDALYELER

Rattan sandalyeler yapılış malzemesi açısından özellikli bir üründür. Alerji yapmayan, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Küf tutmayan, kolayca temizlenebilenj ve değişken hava koşullarına karşın kendini muhafaza eden bir malzemedir. Rattan malzemesi UV katkılı olduğundan güneş ışınlarına karşı kendini koruyabilir. Yıllar geçsede üründe renk değişimi olmaz. Bu nedenle aşırı dayanıklı bir üründür. Bu ürün bu sebeple toplu yaşam alanlarının ve ailelerin tercih ettiği harika bir üründür.

Websandalye.com ailesi olarak sizlere Dış Mekan Sandalye Özellikleri  konusunu anlatmaya gayret ettik. Yine de sipariş verirken irtibata geçebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir