Genel

Döküm Sandalye Özellikleri

Döküm Sandalye Özellikleri

Döküm Sandalye Özellikleri adlı bloğumuzda sizlere döküm sandalyeler ile ilgili tüm unsurları anlatacağız. Günümüzde bu sandalyeler hiç olmadığı kadar öncü hale gelmişlerdir. Cafelerde, restorantlarda, otellerde, dış mekanlarda ve organizasyonlarda kullanılmaktadır. Döküm sandalyeler son teknoloji ile üretime geçildiğinden bu yana harika dekora sahip oldular. Kıvrımlı yapılarıyla bulunduğu ortama farklı bir ambians katmaktadırlar.  Bu sandalyeler herzaman kendini güzel göstermeyi başarmışlardır. Döküm sandalyeler ferforje sandalyeler gibi demirin kaynatılarak bükülmesi ile meydana gelmezler. Döküm maddenin yüksek ısıda kaynatılarak kalıplara dökülmesi sonucu meydana gelmektedir. Bu sandalyeler demir sandalyeler gibi üzerinden yıllar geçtikçe çürümezler. Elektrostatik fırın boya kullanılarak son hali verilir. Bu nedenle bir çok rengi mevcuttur. Dış mekana aşırı derecede uyumludur. Yağmur, çamur, kar ve diğer doğa olaylarına karşı aşırı derecede dayanıklıdır. Dayanıklı olması sebebiyle bir çok mekanda kullanılmaktadır.

Döküm Sandalye Kullanılan Alanlar

Döküm sandalyeler kafelerde yoğunlukla kullanılan sandalyelerdir. Farklı kalıplarla meydana getirildiği için farklı ambianslar sergilemektedir. Bu dekoratif ambianslar tarz yaratmak isteyen kafe sahipleri için oldukça avantaj sağlamaktadır. Döküm sandalyeler kafe dış mekanında da kullanılarak dış mekan tasarımı yaratmaktadır. Bir çok iç mimarın tercihi haline gelmiştir. Bu sandalyeler kafeler dışında restorantlarda, otellerde, organizasyonlarda, evlerin balkonlarında ve daha bir çok yerde kullanılmaktadır. Özellikle kış bahçelerinin vazgeçilmezi olmuştur. Kolay temizlenebilir olması avantajıdır. Bu nedenle bir çok mekan tarafından tercih edilmektedir. Bir başka deyişle döküm sandalyeler dekoratif sandalyelerdir.

Döküm Sandalye Seçimi

Döküm sandalye seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususların başında güvendiğiniz bir yerden almak önemlidir. Bu uyarımızın sebebi ise döküm sandalye görünümlü imitasyon ürünlerle karşılaşmamanız içinidir. Bir çok ithal döküm sandalye de bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle yerli üretici firmalardan temin etmeniz oldukça önem taşır. Sandalyenizi tercih ederken ağırlığını test edebilirsiniz. Hakiki döküm sandalyeler oldukça ağır sandalyelerdir. Bir diğer hususta üzerinde ki boya elektrostatik boyamı tedarikçinize sorunuz. Bu boyalar kansorojen madde içermezler. Sağlığınız için buna dikkat etmelisiniz. Yine de döküm sandalye tercihlerinizde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir